sposoby na gołębie

Jak zabezpieczyć ogród przed gołębiami?

Rośliny ozdobne, a także uprawy warzyw i owoców mogą ulec znacznemu uszkodzeniu przez działalność ptactwa. W miastach największym problemem są gołębie, które nie tylko pozostawiają po sobie zanieczyszczenia, ale również są w stanie zdewastować grządki czy też doniczki. Jak sobie z nimi radzić?

Warto w tym miejscu podkreślić, że sposoby na gołębie nie powinny stanowić dla nich zagrożenia. Konieczne okażą się rozwiązania, które odstraszają ptaki, a nie ranią. W przypadku balkonów, parapetów i gzymsów najczęściej stosowane są specjalne kolce, które uniemożliwiają ptakom lądowanie.

Na co jednak zdecydować się w ogrodzie? Rozwiązaniem okazać się mogą specjalne siatki, które nie dość, że skutecznie blokują gołębiom dostęp do roślin, to na dodatek są proste w montażu. Oczywiście należy zwrócić uwagę na to, jaką dokładnie siatkę kupujemy. Powinna wyróżniać się niewielkimi oczkami, a także wysoką wytrzymałością mechaniczną. Użycie odpowiednich materiałów sprawi, że jej uszkodzenie będzie bardzo trudne.

Wspomniane sposoby na odstraszanie ptaków pozwalają pozbyć się zagrożenia. Gołębie nie będą więcej powodowały szkód. Bez względu na to, w jakim miejscu zamontujemy wymienione produkty. Siatki w ogrodzie spisują się świetnie – należy jednak pamiętać o ich prawidłowym montażu. Ewentualne błędy znacząco obniżą skuteczność ochrony. To zaś sprawi, że pieniądze przeznaczone na sfinansowanie całego przedsięwzięcia zostaną wyrzucone w błoto. Rośliny natomiast nadal będą niszczone.