odzież motocyklowa

Kurtka na motor czym się kierować

Kurtka na motor to bardzo ważny element garderoby każdego motocyklisty. Nie ma tutaj znaczenia czy nasza jazda na motorze będzie miała charakter turystyczny czy też sportowy. Kurka na motor tuz poza kaskiem stanowi najważniejszy element stroju motocyklisty. Wybór nie będzie prosty, ponieważ na rynku mamy wiele marek specjalizujących się w odzieży typowo na motor, stąd tez ostateczny wybór może być trudny jednak najważniejsze to wiedzieć czego potrzebujemy i na czym na zależy.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurtkę na motor

Głównym kryterium, którym będziemy się kierować podczas wyboru kurtki na motor jest bezpieczeństwo, na drugim miejscu stawiamy komfort oraz wygodę. Do wyboru mamy kurtki skórzane oraz kurtki tekstylne, jednak wybór między nimi wcale nie jest jednoznaczny. Najczęściej kurtka motocyklowa kojarzona jest kurtką skórzana, ponieważ to ona najlepiej pasuje do motocykla. Jednak osoby dla których ważny jest komfort jazdy znacznie częściej decydują się na kurtki tekstylne. Dopiero kiedy uwzględnimy te dwa kryteria, czyli bezpieczeństwo i komfort powinniśmy w drugiej kolejności zwrócić uwagę także na cenę oraz wygląd kurtki.

Kurtka na motor musi być dopasowana do naszej sylwetki, w taki sposób, aby nie była za duża, wówczas może ona stracić swoje właściwości ochronne, ale nie może być również zbyt ciasna, aby nie krępowała ruchów. Protektory kurtki, które chroni nasze ciało powinny być we właściwym miejscu, aby podczas upadku bądź zderzenia mogły chronić nasze ciało. Inną kwestią warta uwagi jest także styl naszej jazdy. Jeżeli decydujemy się na spokojny turystyczny wypad i trudno jest nam przewidzieć pogodę zdecydowanie lepiej wybrać kurtkę tekstylną, która ochroni nas przed wiatrem oraz deszczem. Takim wyborem może być tekstylna kurtka dainese, która jest bardzo lekka i posiada wstawki ze skóry, które mogą imitować desing kurtki skórzanej. Kurtki tekstylne posiadają również system wentylacji którym nie mogą pochwalić się kurtki skórzane. Jeżeli jednak preferujemy jazdę szybszą sportową zdecydowanie lepiej sprawdzi się skórzana kurtka rukka, która z pewnością lepiej ochroni nasze ciało podczas upadku bądź zderzenia.

Innymi kryteriami którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru kurtki jest także pora roku oraz krój, membrana czy wentylacja oraz płeć. Pamiętajmy jednak, że wybór kurtki jest podejściem bardzo indywidualnym, dlatego te nie ma jednej kurtki, która będzie najlepsza dla każdego.

Dodaj komentarz