Stacja kontroli pojazdów Ursus

Nie zwlekaj z przeglądem, bo wydasz więcej!

Zgodnie z najnowszymi przepisami, kierowcy, którzy zechcą wykonać przegląd techniczny samochodu 30 dni po terminie, będą musieli zapłacić dwukrotność ceny usługi. Zmiana wchodzi w życie od 2022 roku.

Stacja kontroli pojazdów – Ursus

Już miesiąc przed wskazaną datą właściciele samochodów mogą stawiać się do stacji kontroli w celu wykonania corocznego przeglądu posiadanego przez siebie auta. Jest to dobry czas, by przeprowadzić ewentualne naprawy, dzięki któremu pojazd bez większych problemów przejdzie badanie.

Niestety, niektórzy kierowcy bagatelizują tę sprawę i zostawiają wszystko na ostatnią chwilę. W końcu okazuje się jednak, że termin mija, a oni muszą się spieszyć. Według najnowszych przepisów, takie zachowanie może skutkować wyższą opłata. A do tego wszystkiego dochodzą jeszcze ewentualne mandaty za jazdę bez ważnego przeglądu.

Zawsze więc, gdy zbliża się wskazany termin, naszym celem powinna okazać się stacja kontroli pojazdów. Warszawa Ursus to dzielnica, w której tego typu placówek jest bardzo dużo, dlatego żaden właściciel auta nie powinien mieć problemów z tym, aby na czas wykonać niezbędne badanie. Tym bardziej nie należy zwlekać, ani bagatelizować obowiązku nakładanego przez obecne przepisy. To bowiem kierowca ma obowiązek dbania o stan techniczny własnego pojazdu – pozytywny wynik badania potwierdza, że wszystko jest z nim w porządku i nie stwarza żadnego zagrożenia dla innych. Jak pokazują najnowsze zmiany, brak wystarczającej uwagi może okazać się kosztowny,