niepłacenie alimentów

Odzyskiwanie należności finansowych od kontrahentów i współpracowników

Sprawy związane z niezapłaconymi fakturami czy szeroko pojętym nie wywiązywaniem się z umów finansowych są dość uciążliwe i problematyczne zarówno dla właścicieli firm, jak i samych dłużników. Co robić, gdy w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze? Rozwiązania są dwa: odpuszczenie sprawy i pogodzenie się ze stratą pieniędzy lub walka z wykorzystaniem narzędzi prawnych. Zdecydowana większość osób wybiera to drugie rozwiązanie i dziś opowiemy o nim nieco więcej.

Solidne wsparcie prawne

Jedną z absolutnych podstaw w odzyskiwaniu należności od klientów i wspólników jest przede wszystkim dobry adwokat. Warszawa czy Trójmiasto – w każdym regionie znaleźć można doświadczonych specjalistów, którzy często specjalizują się nawet w sprawach finansowych. Profesjonalny prawnik przygotuje skrupulatny plan działania, przeanalizuje dostępne materiały, a następnie zajmie się odzyskiwaniem należności w oparciu o kodeksy. Dłużnicy bardzo często w podobnej sytuacji obawiają się o swoją reputację i dodatkowe koszty i szybko zwracają należności.

Dlaczego warto skorzystać z usług prawnika?

Warto pamiętać, że firmowe długi to nie to samo, co np. niepłacenie alimentów, za które grozi nawet odpowiedzialność karna. Jeśli pozostawimy sprawę bez należytej opieki prawnej, może ona zakończyć się całkowitym zaniechaniem płatności przez dłużnika, co w efekcie oznacza oczywiście utratę pieniędzy. Z tego powodu zdecydowanie warto zwrócić się po wsparcie do solidnej kancelarii prawnej.