frez ślimakowy modułowy

Usprawnienia przeciągaczy do kanałków – jakie możliwości?

Producenci wielowypustów od zawsze szukali sposobu rozwiązania problemu niespójnych kształtów zębów. Okazało się, że stosując najnowocześniejsze komputerowo sterowane numerycznie przeciągacze do kanałków można mocno sobie pracę nad doskonałością rowków poprawić.

Dlaczego używanie przeciągaczy do kanałków ma sens?

Robisz dobrze dla całości procesów stawiając na przeciągacze do rowków, bo proces ten zapewnia spójne kształty wrębów zęba bez ciepła i tarcia generowanego przez konwencjonalne szlifowanie. Przeciągacze produkowane w ten sposób są nieodzownym wsparciem.

Jakie zalety zapewniają przeciągacze do wielowypustów jako takie?

  • doskonałe wykończenie powierzchni przedmiotu obrabianego,
  • dokładność,,
  • dłuższa żywotność narzędzia.

Zgodnie z filozofią nieustannego poszukiwania „lepszego sposobu” na wytwarzanie rowków – tym bardziej warto skierować swój wzrok w stronę przeciągaczy. Coraz większa ilość producentów  udostępnia też dla nich unikalne oprogramowanie użytkowe, które umożliwia szlifowanie złożonych form przeciągaczy na dedykowanych szlifierkach – co jest znów pójściem o poziom wyżej w tym temacie.

Obróbka CNC a przepychacze do rowków

Obróbka CNC (Computer Numeric Control) to proces produkcyjny, w którym oprogramowanie komputerowe jest zaprogramowane do dyktowania ruchu narzędzi i maszyn fabrycznych. Ma to zastosowanie również jeśli chodzi o przeciągacze do wielowypustów. Posiadanie kwalifikacji CNC oznacza, że proces przeciągania jest kończony na tokarkach CNC i frezarkach CNC zamiast przenoszenia części do oddzielnego klucza lub maszyny do przeciągania lub sprzedaży części. Tym samym przepychacze do rowków umożliwiają całkowite wykonanie części w jednej operacji i lokalizacji. Eliminuje to błąd ludzki i zapewnia idealnie precyzyjne wyniki. Warto więc interesować się tym tematem jeszcze bliżej i wyciągnąć z niego wszystko, co najlepsze dla swojej produkcji. Warto też korzystać z wiedzy i doświadczenia innych – aby wyciągnąć z potencjału przepychaczy jak najwięcej.