monitoring

Zainteresowanie poprawą bezpieczeństwa

Ostatnimi czasy widać, iż wzrosło zainteresowanie różnymi systemami, których zadaniem jest przede wszystkim poprawienie naszego bezpieczeństwa. Jednym z tego rodzaju systemów jest telewizja przemysłowa czy kontrola dostępu.

Dzisiaj w naszym kraju jest coraz więcej tzw. systemów rozproszonych. W systemach rozproszonych dystans pomiędzy poszczególnymi urządzeniami rejestrującymi a kamerami może wynieść kilkaset metrów, a nawet kilka kilometrów.
Na dzień dzisiejszy telewizja przemysłowa Warszawa ma możliwość przesyłania informacji o obrazie nie tylko za pomocą kabla, ale także może być to rozwiązanie bezprzewodowe za pomocą sygnału radiowego.

W przypadku, gdy instalacja jest wykonana z przewodów, są to najczęściej przewody tzw. koncentryczne. Ich parametry techniczne są bardzo dobre, jednak odległość, na jaką mogą przekazywać sygnał jest ograniczona. Najczęściej odległość nie przekracza 600 metrów. Jednak w przypadku stosowania kabla koncentrycznego niewątpliwym jest jeden podstawowy minus. Nie można ich kłaść zbyt blisko przewodów energetycznych, bowiem mogą one powodować różnego rodzaju zakłócenia.

Dlatego bez wątpienia, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie przewodu światłowodu. Wytrzymałość światłowodu na zakłócenia elektromagnetyczne jest bardzo dobra. Dzięki temu taki sygnał można przesyłać na naprawdę duże odległości. Jednak zastosowanie kabla, nie zawsze okazuje się możliwe do wykonania. Ale na całe szczęście mamy do tego celu rozwiązanie. Jest to technologia bezprzewodowa. Dzięki tej technologii mamy możliwość zarządzania systemem z każdego miejsca, w którym się obecnie się znajdujemy. Niezbędna do tego jednak będzie odpowiednia antena, najczęściej kierunkowa.

Obecne systemy telewizji przemysłowej, to nie same kamery. Aktualnie pakiet ochronny składa się z: systemu alarmowego, monitoringu, oraz kontroli dostępu.

Dodaj komentarz