wycieraczka-samochodowa

Jakie wycieraczki samochodowe są najlepsze?

Wycieraczki do samochodu to jeden z najważniejszych elementów samochodu, który wpływa nie tylko na komfort samej podróży, ale również bezpieczeństwo na drodze. Jak wiemy, ich zadaniem jest czyszczenie szyby przedniej oraz zbieranie opadów atmosferycznych, które nie raz utrudniają jazdę.

Wycieraczki należy montować w taki sposób, by ich pióra idealnie stykały się z szybą – tylko dzięki temu mogą w pełni wyczyścić szybę i ściągnąć z niej wszelkie zanieczyszczenie. Wycieraczki samochodowe muszą również być dobrane do rozmiaru szyby – nie mogą być za małe, muszą czyścić jak największy obszar szyby, ale tez nie mogą nachodzić na siebie. Wybór tych najlepszych jak widać nie jest prosty. Nie pomaga także fakt, iż producenci oferują kierowcom coraz to nowsze, bardziej innowacyjne technologicznie zestawy. Można tutaj wymienić chociażby wycieraczki hybrydowe, które z miejsca stały się prawdziwym hitem. Nie tylko cieszy ich prestiżowy, elegancki design, ale również znakomita skuteczność działania. Gumowe pióra przywierają doskonale do szyby, są mocne i rzadko kiedy ulegają usterkom.

Wspomnieć również należy o wycieraczkach tradycyjnych, które nadal są chyba najczęściej wybieranym zestawem. Te charakteryzują się gumowymi piórami a ich konstrukcja jest sztywna. To dobre wycieraczki do szyb standardowych jednak przy tych bardziej wypukłych mogą nieodpowiednio do niej przylegać.

Jeśli wybieracie wycieraczki to raczej skupcie swoja uwagę na te o piórach kauczukowych, które nie ścierają się tak szybko i są bardziej elastyczne. I chociaż ten element wyposażenia samochodu należy wymieniać przynajmniej aż w roku to warto przy każdym zakupie postawić na jakość.

Dodaj komentarz